Facebook

Kliknij ten link, aby przejść do panelu logowania.
Teraz do wszystkich płatnych Serwisów internetowych
Wydawnictwa Podatkowego GOFIN loguj się w jednym
miejscu.


Po zalogowaniu znajdziesz menu z linkiem do swojego
konta abonenta i dodatkowych opcji.

Jak szukać?»

30 kwietnia 2024 r. (wtorek) mija termin złożenia do US zeznań za 2023 r.: PIT-28, PIT-28S, PIT-36, PIT-36S, PIT-36L, PIT-36LS, PIT-37, PIT-38, PIT-39
Ujednolicone przepisy prawne - www.przepisy.gofin.pl
Aktualnie jesteś: Ujednolicone przepisy prawne (strona główna) » Inne » Obrót instrumentami finansowymi »  Rozporządzenie Ministra Finansów z dnia 14.04.2006 r. w ...

Rozporządzenie Ministra Finansów z dnia 14.04.2006 r. w sprawie zakresu, trybu, formy oraz terminów dostarczania informacji przez niektóre podmioty prowadzące działalność maklerską oraz rachunki papierów wartościowych

 Dz. U. z 2006 r. nr 68, poz. 486

Uwaga od redakcji:
Rozporządzenie utraciło moc z dniem 4.03.2010 r.

Załącznik nr 4

Sprawozdanie o skonsolidowanych wymogach kapitałowych SWK

Kliknij, aby powiększyć obraz
Kliknij, aby powiększyć obraz
Kliknij, aby powiększyć obraz
Kliknij, aby powiększyć obraz

INSTRUKCJA
dotycząca sprawozdania o skonsolidowanych wymogach kapitałowych SWK

Dział I. Poziom skonsolidowanych nadzorowanych kapitałów

1. W wierszu 01 należy podać poziom skonsolidowanych nadzorowanych kapitałów, o którym mowa w załączniku nr 9 do rozporządzenia o wymogach kapitałowych, stanowiący sumę wielkości zawartych w wierszach 02, 21, 27 i 28.

2. W wierszu 02 należy podać wysokość skonsolidowanych kapitałów podstawowych, o których mowa w załączniku nr 9 do rozporządzenia o wymogach kapitałowych, stanowiących sumę wielkości zawartych w wierszach 03, 04, 05, 06, 07, 08 pomniejszoną o pozycje zawarte w wierszach 09, 10, 11, 12, 13, 14 i 15.

3. W wierszu 03 należy podać wysokość kapitału zakładowego obejmującą podmioty zależne, ustaloną na podstawie skonsolidowanego sprawozdania.

4. W wierszu 04 należy podać wysokość kapitału zapasowego obejmującą podmioty zależne, ustaloną na podstawie skonsolidowanego sprawozdania.

5. W wierszu 05 należy podać wysokość pozostałych kapitałów rezerwowych tworzonych z mocy prawa lub statutu, obejmującą podmioty zależne, ustaloną na podstawie skonsolidowanego sprawozdania.

6. W wierszu 06 należy podać wysokość niepodzielonego zysku z lat ubiegłych obejmującą podmioty zależne, ustaloną na podstawie skonsolidowanego sprawozdania.

7. W wierszu 07 należy podać wysokość zysku w trakcie zatwierdzania, który powstaje od momentu zamknięcia ksiąg rachunkowych w przypadku określonym w art. 12 ust. 2 ustawy o rachunkowości i jest wykazywany do momentu zatwierdzenia jego wysokości przez zgromadzenie akcjonariuszy. W wierszu tym wykazuje się wysokość zysku w trakcie zatwierdzania obliczonego zgodnie z obowiązującymi zasadami rachunkowości, na podstawie skonsolidowanego sprawozdania, pomniejszoną o wszelkie przewidywane obciążenia i dywidendy, w kwotach nie większych niż kwoty zysku zweryfikowane przez biegłych rewidentów.

8. W wierszu 08 należy podać wysokość zysku netto (z bieżącej działalności) obliczoną zgodnie z obowiązującymi zasadami rachunkowości na podstawie skonsolidowanego sprawozdania, pomniejszoną o wszelkie przewidywane obciążenia i dywidendy, w kwotach nie większych niż kwoty zysku zweryfikowane przez biegłych rewidentów.

9. W wierszu 09 należy podać należne wpłaty na poczet akcji objętych, lecz nie w pełni opłaconych (po zarejestrowaniu podwyższenia kapitału zakładowego). W pozycji tej nie wykazuje się należności z tytułu odsetek za zwłokę lub odszkodowania umownego od akcjonariuszy będących w zwłoce. Wielkość należnych wpłat na kapitał zakładowy należy ustalić na podstawie skonsolidowanego sprawozdania.

10. W wierszu 10 należy podać wartość nabytych akcji własnych, wycenioną według cen nabycia, pomniejszonych o odpisy spowodowane trwałą utratą ich wartości, ustaloną na podstawie skonsolidowanego sprawozdania.

11. W wierszu 11 należy podać wartość firmy obejmującą podmioty zależne w wielkości wykazywanej w skonsolidowanym bilansie domu maklerskiego.

12. W wierszu 12 należy podać wartość pozostałych wartości niematerialnych i prawnych netto obejmującą podmioty zależne, ustalone na podstawie skonsolidowanego sprawozdania, uwzględniającą zaliczki na wartości niematerialne i prawne.

13. W wierszu 13 należy podać wartość niepokrytej straty z lat ubiegłych ustaloną na podstawie skonsolidowanego sprawozdania. Pozycja ta nie może być kompensowana z kapitałem, niepodzielonym zyskiem z lat ubiegłych lub zyskiem netto (z bieżącej działalności).

14. W wierszu 14 należy podać wysokość straty w trakcie zatwierdzania, która powstaje od momentu zamknięcia ksiąg rachunkowych w przypadku określonym w art. 12 ust. 2 ustawy o rachunkowości i jest wykazywana do momentu zatwierdzenia jej wysokości przez zgromadzenie akcjonariuszy. W wierszu tym wykazuje się wysokość straty w trakcie zatwierdzania obliczoną zgodnie z obowiązującymi zasadami rachunkowości na podstawie skonsolidowanego sprawozdania.

15. W wierszu 15 należy podać wysokość straty netto (z bieżącej działalności), tj. stratę po naliczeniu podatku dochodowego za okres od początku roku obrotowego do ostatniego dnia okresu objętego sprawozdaniem miesięcznym. W pozycji tej wykazuje się wysokość straty netto (z bieżącej działalności) obliczoną zgodnie z obowiązującymi zasadami rachunkowości na podstawie skonsolidowanego sprawozdania. Jeżeli raport sporządza się na skutek wystąpienia zdarzenia, o którym mowa w § 3 ust. 1 pkt 42 rozporządzenia, należy podać kwotę straty netto, ustaloną na podstawie skonsolidowanego sprawozdania, według stanu na koniec miesiąca roku obrotowego bezpośrednio poprzedzającego to zdarzenie.

16. W wierszu 16 należy podać wysokość skonsolidowanych kapitałów uzupełniających II kategorii, ustalonych na podstawie skonsolidowanego sprawozdania i stanowiących sumę wierszy 17, 19 i 20.

17. W wierszu 17 należy podać wysokość kapitału z aktualizacji wyceny, ustaloną na podstawie skonsolidowanego sprawozdania.

18. W wierszu 18 należy podać wysokość zobowiązań podporządkowanych z pierwotnym terminem zapadalności nie krótszym niż 5 lat, w całej wartości zobowiązań podporządkowanych ustalonej na podstawie skonsolidowanego sprawozdania. Wielkość zobowiązań podporządkowanych powstałych w wyniku zaciągnięcia pożyczki lub kredytu w walutach obcych ustala się z uwzględnieniem zasad określonych w przepisach ustawy o rachunkowości.

19. W wierszu 19 należy podać wysokość zobowiązań podporządkowanych z pierwotnym terminem zapadalności nie krótszym niż 5 lat w wysokości uwzględnianej w poziomie kapitałów uzupełniających II kategorii, do wysokości 50% wielkości skonsolidowanych kapitałów podstawowych ustalonych na potrzeby obliczenia poziomu skonsolidowanych nadzorowanych kapitałów, w kwocie pomniejszanej na koniec każdego roku w ciągu ostatnich 5 lat trwania umowy o 20% tej kwoty.

20. W wierszu 20 należy podać wysokość zobowiązań z tytułu papierów wartościowych o nieoznaczonym terminie wymagalności oraz innych instrumentów finansowych o nieoznaczonym terminie wymagalności, o których mowa w § 3 ust. 1 pkt 3 załącznika nr 9 do rozporządzenia o wymogach kapitałowych, po uzyskaniu zezwolenia Komisji określonego w art. 105 ust. 1 pkt 2 ustawy, ustaloną na podstawie skonsolidowanego sprawozdania.

21. W wierszu 21 należy podać wysokość kapitałów uzupełniających II kategorii uwzględnioną w poziomie skonsolidowanych nadzorowanych kapitałów, w kwocie nieprzewyższającej wysokości skonsolidowanych kapitałów podstawowych.

22. W wierszu 22 należy podać wysokość skonsolidowanych kapitałów uzupełniających III kategorii, stanowiącą różnicę wartości wykazanych w wierszach 23 i 24 powiększoną o wartość wykazaną w wierszu 26.

23. W wierszu 23 należy podać wysokość zysku rynkowego określonego w § 4 ust. 1 pkt 1 załącznika nr 9 do rozporządzenia o wymogach kapitałowych, ustalonego w sposób wskazany w § 11 rozporządzenia o wymogach kapitałowych, i ustalonego na podstawie skonsolidowanego sprawozdania narastająco do dnia sprawozdawczego, pomniejszonego o znane obciążenia dywidendy, w zakresie, w jakim nie został zaliczony do skonsolidowanych kapitałów podstawowych lub podzielony w inny sposób.

24. W wierszu 24 należy podać wysokość straty (ze znakiem dodatnim) na wszystkich operacjach zaliczonych do skonsolidowanego portfela niehandlowego, obliczoną narastająco do dnia sprawozdawczego, z wyłączeniem strat z tytułu zmian kursów walutowych i cen towarów, w zakresie, w jakim nie została ujęta w skonsolidowanych kapitałach podstawowych lub pokryta w inny sposób.

25. W wierszu 25 należy podać wysokość ustaloną na podstawie skonsolidowanego sprawozdania, zaciągniętych zobowiązań podporządkowanych z pierwotnym terminem zapadalności nie krótszym niż 2 lata, których wartość nie została zaliczona do skonsolidowanych kapitałów uzupełniających II kategorii. Wielkość zobowiązań podporządkowanych powstałych w wyniku zaciągnięcia pożyczki lub kredytu w walutach obcych ustala się z uwzględnieniem zasad określonych w przepisach ustawy o rachunkowości.

26. W wierszu 26 należy podać wysokość zaciągniętych zobowiązań podporządkowanych z pierwotnym terminem zapadalności nie krótszym niż 2 lata, uwzględnianych w poziomie skonsolidowanych kapitałów uzupełniających III kategorii, nieprzekraczającą 150% kwoty, o jaką skonsolidowane kapitały podstawowe przewyższają wyższą z kwot:

    - połowę wymogu kapitałowego z tytułu ryzyka kredytowego, o którym mowa w załączniku nr 6 do rozporządzenia o wymogach kapitałowych,

    - różnicę wymogu kapitałowego z tytułu ryzyka kredytowego i skonsolidowanych kapitałów uzupełniających II kategorii.

27. W wierszu 27 należy podać wysokość skonsolidowanych kapitałów uzupełniających III kategorii uwzględnioną w poziomie skonsolidowanych nadzorowanych kapitałów, jeśli różnica wartości wykazanych w wierszach 23 i 24 powiększona o wartość wykazaną w wierszu 26 jest dodatnia, w kwocie nie wyższej niż suma wymogów kapitałowych z tytułu ryzyka rynkowego, ryzyka rozliczenia-dostawy, ryzyka kontrahenta i przekroczenia limitu koncentracji zaangażowania i limitu dużych zaangażowań określonych w § 4 ust. 1 rozporządzenia o wymogach kapitałowych. W przypadku gdy różnica wartości wykazanych w wierszach 23 i 24 powiększona o wartość wykazaną w wierszu 26 jest ujemna lub zakres prowadzonej działalności domu maklerskiego jest nieznaczący, w wierszu 27 należy wykazać wartość zero.

28. W wierszu 28 należy podać wielkość pozycji korygujących poziom skonsolidowanych nadzorowanych kapitałów, o których mowa w § 5 ust. 2 załącznika nr 9 do rozporządzenia o wymogach kapitałowych. Pozycja ta stanowi sumę wielkości wykazanych w wierszach 29-31 pomniejszoną o wielkości wykazane w wierszach 32 i 33.

29. W wierszu 29 należy podać ujemną wartość firmy jednostek podporządkowanych, stanowiącą nadwyżkę odpowiedniej części aktywów netto wycenionych według ich wartości godziwych nad wartością udziałów.

30. W wierszu 30 należy podać dodatnie różnice kursowe z przeliczenia określone w rozporządzeniu ministra właściwego do spraw finansów publicznych, wydanym na podstawie art. 81 ust. 2 pkt 3 ustawy o rachunkowości.

31. W wierszu 31 należy podać wartość kapitałów mniejszości określoną w art. 3 ust. 1 pkt 46 ustawy o rachunkowości.

32. W wierszu 32 należy podać wartość firmy jednostek podporządkowanych, rozumianą jako nadwyżka wartości udziałów nad odpowiadającą im częścią aktywów netto wycenionych według ich wartości godziwych.

33. W wierszu 33 należy podać ujemne różnice kursowe z przeliczenia określone w rozporządzeniu ministra właściwego do spraw finansów publicznych, wydanym na podstawie art. 81 ust. 2 pkt 3 ustawy o rachunkowości.

Dział II. Skonsolidowany całkowity wymóg kapitałowy

34. W wierszu 34 należy podać wysokość skonsolidowanego całkowitego wymogu kapitałowego stanowiącego sumę pozycji wykazywanych w wierszach 35, 44, 45, 46, 47 i 48 w przypadku, gdy dom maklerski spełnił warunki określone w § 6 ust. 2 rozporządzenia o wymogach kapitałowych i stosuje metodę wartości zagrożonej, określoną w załączniku nr 10 do rozporządzenia o wymogach kapitałowych, do obliczania łącznego wymogu kapitałowego z tytułu ryzyka rynkowego. W przypadku gdy dom maklerski nie stosuje metody wartości zagrożonej do obliczania łącznego wymogu kapitałowego z tytułu ryzyka rynkowego, skonsolidowany całkowity wymóg kapitałowy stanowi sumę pozycji wykazywanych w wierszach 36, 44, 45, 46, 47 i 48.

35. W wierszu 35 należy podać wartość łącznego wymogu kapitałowego z tytułu ryzyka rynkowego objętego modelem, w przypadku gdy dom maklerski spełnił warunki określone w § 6 ust. 2 rozporządzenia o wymogach kapitałowych i stosuje metodę wartości zagrożonej, określoną w załączniku nr 10 do rozporządzenia o wymogach kapitałowych, do obliczania łącznego wymogu kapitałowego z tytułu ryzyka rynkowego.

36. W wierszu 36 należy podać wartość łącznego wymogu kapitałowego z tytułu ryzyka rynkowego obliczonego w sposób określony w załączniku nr 2 do rozporządzenia o wymogach kapitałowych, w przypadku gdy dom maklerski nie stosuje metody wartości zagrożonej, określonej w załączniku nr 10 do rozporządzenia o wymogach kapitałowych, do obliczania łącznego wymogu kapitałowego z tytułu ryzyka rynkowego. W tym wierszu należy podać wartość stanowiącą sumę wielkości wykazanych w wierszach 37, 40, 41, 42 i 43.

37. W wierszu 37 należy podać wartość łącznego wymogu kapitałowego z tytułu ryzyka cen instrumentów kapitałowych stanowiącą sumę pozycji wykazanych w wierszach 38 i 39.

38. W wierszu 38 należy podać wartość wymogu kapitałowego z tytułu ryzyka szczególnego cen instrumentów kapitałowych. Pozycję wypełnia się po dokonaniu obliczeń zgodnie z częścią A.II. załącznika nr 2 do rozporządzenia o wymogach kapitałowych. Pozycję wypełnia się po dokonaniu kompensowania, o którym mowa w § 16 lub 17 rozporządzenia o wymogach kapitałowych.

39. W wierszu 39 należy podać wartość wymogu kapitałowego z tytułu ryzyka ogólnego cen instrumentów kapitałowych. Pozycję wypełnia się po dokonaniu obliczeń zgodnie z częścią A.II. załącznika nr 2 do rozporządzenia o wymogach kapitałowych. Pozycję wypełnia się po dokonaniu kompensowania, o którym mowa w § 16 lub 17 rozporządzenia o wymogach kapitałowych.

40. W wierszu 40 należy podać wartość łącznego wymogu kapitałowego z tytułu ryzyka cen towarów. Pozycję wypełnia się po dokonaniu obliczeń zgodnie z częścią B.II. załącznika nr 2 do rozporządzenia o wymogach kapitałowych. Pozycję wypełnia się po dokonaniu kompensowania, o którym mowa w § 16 lub 17 rozporządzenia o wymogach kapitałowych.

41. W wierszu 41 należy podać wartość łącznego wymogu kapitałowego z tytułu ryzyka szczególnego instrumentów dłużnych. Pozycję wypełnia się po dokonaniu obliczeń zgodnie z częścią C.II. załącznika nr 2 do rozporządzenia o wymogach kapitałowych. Pozycję wypełnia się po dokonaniu kompensowania, o którym mowa w § 16 lub 17 rozporządzenia o wymogach kapitałowych.

42. W wierszu 42 należy podać wartość łącznego wymogu kapitałowego z tytułu ryzyka ogólnego stóp procentowych. Pozycję wypełnia się po dokonaniu obliczeń zgodnie z częścią D.II. załącznika nr 2 do rozporządzenia o wymogach kapitałowych. Pozycję wypełnia się po dokonaniu kompensowania, o którym mowa w § 16 lub 17 rozporządzenia o wymogach kapitałowych.

43. W wierszu 43 należy podać wartość łącznego wymogu kapitałowego z tytułu ryzyka walutowego. Pozycję wypełnia się po dokonaniu obliczeń zgodnie z załącznikiem nr 5 do rozporządzenia o wymogach kapitałowych. Pozycję wypełnia się po dokonaniu kompensowania, o którym mowa w § 16 lub 17 rozporządzenia o wymogach kapitałowych.

44. W wierszu 44 należy podać wartość łącznego wymogu kapitałowego z tytułu ryzyka rozliczenia-dostawy. Pozycję wypełnia się po dokonaniu obliczeń zgodnie z załącznikiem nr 3 do rozporządzenia o wymogach kapitałowych.

45. W wierszu 45 należy podać wartość łącznego wymogu kapitałowego z tytułu ryzyka kontrahenta. Pozycję wypełnia się po dokonaniu obliczeń zgodnie z załącznikiem nr 4 do rozporządzenia o wymogach kapitałowych.

46. W wierszu 46 należy podać wartość łącznego wymogu kapitałowego z tytułu ryzyka kredytowego. Pozycję wypełnia się po dokonaniu obliczeń zgodnie z załącznikiem nr 6 do rozporządzenia o wymogach kapitałowych.

47. W wierszu 47 należy podać wartość łącznego wymogu kapitałowego z tytułu przekroczenia limitu koncentracji zaangażowania i limitu dużych zaangażowań. Pozycję wypełnia się po dokonaniu obliczeń zgodnie z załącznikiem nr 7 do rozporządzenia o wymogach kapitałowych. Pozycję wypełnia się po dokonaniu kompensowania, o którym mowa w § 16 lub 17 rozporządzenia o wymogach kapitałowych.

48. W wierszu 48 należy podać wartość łącznego wymogu kapitałowego z tytułu pozostałych kategorii ryzyka. Wartość tego wymogu kapitałowego jest określana dodatkowo przez dom maklerski w zakresie i wysokości adekwatnej do ponoszonego ryzyka.

Dział III. Odchylenie poziomu skonsolidowanych nadzorowanych kapitałów od skonsolidowanego całkowitego wymogu kapitałowego

49. W wierszu 49 należy podać wartość stanowiącą różnicę pomiędzy wielkościami wykazanymi w wierszach 01 i 34.

Dział IV. Pozostałe wymogi

50. W wierszu 51 należy podać wartość skonsolidowanego wymogu kapitałowego z tytułu kosztów stałych. Pozycję wypełnia się po dokonaniu obliczeń w oparciu o zasady zawarte w załączniku nr 8 do rozporządzenia o wymogach kapitałowych.

51. W wierszu 52 wielkość odchylenia wysokości skonsolidowanych nadzorowanych kapitałów od wysokości skonsolidowanego wymogu kapitałowego z tytułu kosztów stałych stanowiącego różnicę wielkości wykazanych w wierszach 01 i 51.

52. W wierszu 53 należy podać poziom skonsolidowanych nadzorowanych kapitałów ustalony niezależnie od zakresu prowadzonej działalności. W pozycji tej podaje się poziom skonsolidowanych kapitałów nadzorowanych ustalony w sposób określony w § 5 załącznika nr 9 do rozporządzenia o wymogach kapitałowych, bez uwzględnienia w tym poziomie wielkości skonsolidowanych kapitałów III kategorii, co stanowi różnicę pomiędzy wielkościami wykazanymi w wierszach 01 i 27.

53. W wierszu 54 należy podać wymaganą na prowadzenie działalności maklerskiej wysokość kapitału założycielskiego określoną w art. 98 ustawy.

54. W wierszu 55 należy podać wielkość odchylenia wysokości skonsolidowanych nadzorowanych kapitałów od wymaganej na prowadzenie działalności maklerskiej wysokości kapitału założycielskiego, określonej w art. 98 ustawy, stanowiącego różnicę wielkości wykazanych w wierszach 53 i 54.

 
Wydawnictwo Podatkowe GOFIN
Szanowny Użytkowniku !
Prosimy o zapoznanie się z poniższymi informacjami oraz wyrażenie dobrowolnej zgody poprzez kliknięcie przycisku "Zgadzam się".
Pamiętaj, że zawsze możesz wycofać zgodę.

Serwis internetowy, z którego Pani/Pan korzysta używa plików cookies w celu:

  • niezbędnego zapewnienia prawidłowego działania Serwisów (utrzymania sesji),
  • realizacji funkcjonalności ułatwiających obsługę Serwisu,
  • dopasowania reklam w serwisach społecznościowych,
  • analizy statystyk ruchu i reklam w Serwisach,
  • zbierania i przetwarzania danych w celu wyświetlenia reklam produktów własnych i klientów reklamowych oraz do śledzenia użytkowników, kliknięć i konwersji wyświetlanych reklam.
Pliki cookies

Są to pliki instalowane w urządzeniach końcowych osób korzystających z Serwisu, w celu administrowania Serwisem, dostosowania treści Serwisu do preferencji użytkownika, utrzymania sesji użytkownika oraz dla celów statystycznych i targetowania reklamy (dostosowania treści reklamy do indywidualnych potrzeb użytkownika). Informujemy, że istnieje możliwość określenia przez użytkownika Serwisu warunków przechowywania lub uzyskiwania dostępu do informacji zawartych w plikach cookies za pomocą ustawień przeglądarki lub konfiguracji usługi. Szczegółowe informacje na ten temat dostępne są u producenta przeglądarki, u dostawcy usługi dostępu do internetu oraz w Polityce prywatności i plików cookies.

Administratorzy

Administratorem Pana/Pani danych osobowych w związku z korzystaniem z Serwisu internetowego i jego usług jest Wydawnictwo Podatkowe GOFIN sp. z o.o. Administratorem danych osobowych w plikach cookies w związku z wyświetleniem analizy statystyk i wyświetlaniem spersonalizowanych reklam są partnerzy Wydawnictwa Podatkowego GOFIN sp. z o.o., Google Inc, Facebook Inc.

Jakie ma Pani/Pan prawa w stosunku do swoich danych osobowych?

Wobec swoich danych mają Pan/Pani prawo do żądania dostępu do swoich danych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych, prawo do cofnięcia zgody.

Podstawy prawne przetwarzania Pani/Pana danych osobowych
  • Niezbędność przetwarzania danych w związku z wykonaniem umowy.

    Umowa w naszym przypadku oznacza akceptację regulaminu naszych usług. Jeśli zatem akceptuje Pani/Pan umowę na realizację danej usługi, to możemy przetwarzać Pani/Pana dane w zakresie niezbędnym do realizacji tej umowy.

  • Niezbędność przetwarzania danych w związku z prawnie uzasadnionym interesem administratora.

    Dotyczy sytuacji, gdy przetwarzanie danych jest uzasadnione z uwagi na usprawiedliwione potrzeby administratora, tj. dokonanie pomiarów statystycznych, ulepszania naszych usług, jak również prowadzenie marketingu i promocji własnych usług administratora.

  • Dobrowolna zgoda.

    Aby móc realizować cele:
    - zapamiętania Pani/Pana decyzji w Serwisach w zakresie korzystania z dostępnych opcjonalnie funkcjonalności,
    - analiz statystyk ruchu i reklam w Serwisach,
    - dopasowania reklam w serwisach społecznościowych,
    - wyświetlania spersonalizowanych reklam produktów własnych i klientów reklamowych oraz do śledzenia użytkowników, kliknięć i konwersji wyświetlanych reklam w związku z odwiedzaniem niniejszego Serwisu internetowego partnerzy Wydawnictwa Podatkowego Gofin sp. z o.o. muszą mieć możliwość przetwarzania Pani/Pana danych.

Potrzebna jest Nam Pani/Pana dobrowolna zgoda na zapisy w plikach cookies w celach realizacji powyższych celów.
W związku z powyższymi wyjaśnieniami prosimy o wyrażenie dobrowolnej zgody na zapisywanie informacji w plikach cookies przez kliknięcie przycisku „Zgadzam się” lub „Nie teraz” w przypadku braku zgody. Istnieje możliwość skorzystania z „ustawień zaawansowanych” plików cookies w celu określenia indywidualnych zgód na zapis wybranych plików cookies realizujących wybrane cele.
Wydawnictwo Podatkowe GOFIN sp. z o.o., ul. Owocowa 8, 66-400 Gorzów Wlkp., tel. 95 720 85 40, faks 95 720 85 60