Facebook

Kliknij ten link, aby przejść do panelu logowania.
Teraz do wszystkich płatnych Serwisów internetowych
Wydawnictwa Podatkowego GOFIN loguj się w jednym
miejscu.


Po zalogowaniu znajdziesz menu z linkiem do swojego
konta abonenta i dodatkowych opcji.

Jak szukać?»

30 kwietnia 2024 r. (wtorek) mija termin złożenia do US zeznań za 2023 r.: PIT-28, PIT-28S, PIT-36, PIT-36S, PIT-36L, PIT-36LS, PIT-37, PIT-38, PIT-39
Ujednolicone przepisy prawne - www.przepisy.gofin.pl
Aktualnie jesteś: Ujednolicone przepisy prawne (strona główna) » Inne » Obrót instrumentami finansowymi »  Rozporządzenie Ministra Finansów z dnia 14.04.2006 r. w ...

Rozporządzenie Ministra Finansów z dnia 14.04.2006 r. w sprawie zakresu, trybu, formy oraz terminów dostarczania informacji przez niektóre podmioty prowadzące działalność maklerską oraz rachunki papierów wartościowych

 Dz. U. z 2006 r. nr 68, poz. 486

Uwaga od redakcji:
Rozporządzenie utraciło moc z dniem 4.03.2010 r.

Rozdział 8

Pozostałe informacje oraz tryb, forma i terminy dostarczania informacji

§ 149. 1. Dom maklerski jest obowiązany dostarczać Komisji półroczne sprawozdanie z działalności domu maklerskiego oraz z funkcjonowania nadzoru wewnętrznego.

2. Biuro maklerskie oraz jednostka banku prowadząca działalność maklerską są obowiązane dostarczać Komisji półroczne sprawozdanie z działalności biura maklerskiego lub jednostki banku prowadzącej działalność maklerską oraz z funkcjonowania nadzoru wewnętrznego.

3. Zagraniczna osoba prawna, prowadząca na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej działalność maklerską, jest obowiązana dostarczać Komisji półroczne sprawozdanie z działalności oddziału oraz z funkcjonowania w nim nadzoru wewnętrznego.

4. Bank powierniczy jest obowiązany dostarczać Komisji półroczne sprawozdanie z działalności oraz z nadzoru wewnętrznego dotyczące jednostki organizacyjnej banku zajmującej się prowadzeniem działalności powierniczej.

5. Sprawozdanie z działalności oraz z funkcjonowania nadzoru wewnętrznego jest sporządzane za każde półrocze roku kalendarzowego.

6. Jeżeli dom maklerski, biuro maklerskie, jednostka banku prowadząca działalność maklerską lub oddział zagranicznej osoby prawnej prowadzącej na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej działalność maklerską rozpoczęły działalność maklerską albo bank rozpoczął prowadzenie działalności powierniczej w maju lub czerwcu albo w listopadzie lub grudniu, dane za ten miesiąc lub za te 2 miesiące można połączyć z danymi wykazywanymi w sprawozdaniu z działalności oraz z funkcjonowania nadzoru wewnętrznego za okres następny.

7. Półroczne sprawozdanie z działalności oraz z funkcjonowania nadzoru wewnętrznego domu maklerskiego, biura maklerskiego, jednostki banku prowadzącej działalność maklerską oraz oddziału zagranicznej osoby prawnej, prowadzącej działalność maklerską na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, sporządza się zgodnie z załącznikiem nr 1 do rozporządzenia.

8. Półroczne sprawozdanie z działalności oraz z funkcjonowania nadzoru wewnętrznego banku powierniczego sporządza się zgodnie z załącznikiem nr 2 do rozporządzenia.

§ 150. 1. Dom maklerski jest obowiązany dostarczać Komisji sprawozdania miesięczne, półroczne, wstępne roczne sprawozdania finansowe oraz roczne sprawozdania finansowe domu maklerskiego, z zastrzeżeniem ust. 6.

2. Dom maklerski jest obowiązany dostarczać Komisji roczne skonsolidowane sprawozdania finansowe oraz sprawozdanie o skonsolidowanych wymogach kapitałowych, jeżeli obowiązek ich sporządzania wynika z odrębnych przepisów.

3. Dom maklerski jest obowiązany dostarczać Komisji zestawienia zaangażowań w skali całej grupy, jeżeli jest podmiotem dominującym w grupie, która nie oblicza skonsolidowanych norm adekwatności kapitałowej na podstawie § 13 rozporządzenia o wymogach kapitałowych.

4. Biuro maklerskie jest obowiązane dostarczać Komisji sprawozdania miesięczne, półroczne, wstępne roczne sprawozdania finansowe oraz roczne sprawozdania finansowe biura maklerskiego, z zastrzeżeniem ust. 6.

5. Sprawozdania miesięczne, półroczne, wstępne roczne sprawozdania finansowe, roczne sprawozdania finansowe, roczne skonsolidowane sprawozdania finansowe oraz sprawozdania o skonsolidowanych wymogach kapitałowych są sporządzane na podstawie ksiąg rachunkowych, ewidencji papierów wartościowych oraz innych zbiorów danych przechowywanych na trwałych nośnikach informacji.

6. W przypadku gdy dom maklerski lub biuro maklerskie rozpoczęło działalność maklerską w piątym lub szóstym miesiącu roku obrotowego, sporządzanie i przesyłanie sprawozdania półrocznego za pierwsze półrocze tego roku obrotowego nie jest obowiązkowe.

7. Dom maklerski lub biuro maklerskie są obowiązane dostarczać Komisji zestawienia statystyczne oraz sprawozdania z dużych zaangażowań.

8. Dom maklerski lub biuro maklerskie, które sporządzają sprawozdania finansowe zgodnie z Międzynarodowymi Standardami Rachunkowości, o których mowa w art. 2 ust. 3 ustawy o rachunkowości, są zobowiązane dostarczać Komisji informacje o wybranych danych finansowych.

§ 151. 1. Dane zawarte w sprawozdaniu miesięcznym przedstawia się zgodnie z załącznikiem nr 3 do rozporządzenia, z zastrzeżeniem ust. 2.

2. W przypadku gdy dom maklerski jest podmiotem dominującym w grupie, która nie oblicza skonsolidowanych norm adekwatności kapitałowej na podstawie § 13 rozporządzenia o wymogach kapitałowych, dane zawarte w sprawozdaniu miesięcznym przedstawia się zgodnie z załącznikiem nr 5 do rozporządzenia.

3. Sprawozdanie miesięczne sporządza się zgodnie z obowiązującymi zasadami rachunkowości, z zastosowaniem zasad wyceny aktywów i pasywów oraz ustalania wyniku finansowego netto, określonych na dzień bilansowy.

4. Sprawozdanie miesięczne sporządza się narastająco od początku roku obrotowego.

5. W przypadku zmiany zastosowanych metod wykazywania danych zawartych w sprawozdaniu miesięcznym, sporządza się notę objaśniającą, w której należy przedstawić informacje zapewniające porównywalność danych, o których mowa w ust. 3.

6. Do sprawozdania miesięcznego dołącza się szczegółową charakterystykę składu portfela handlowego, o którym mowa w § 8 ust. 2 rozporządzenia o wymogach kapitałowych, według stanu na dzień sporządzenia sprawozdania miesięcznego.

§ 152. Bank powierniczy, zagraniczna osoba prawna oraz zagraniczna firma inwestycyjna prowadzące na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej działalność maklerską w formie oddziału są obowiązane dostarczać Komisji część A Zestawienia statystycznego.

§ 153. 1. Sprawozdanie półroczne, o którym mowa w § 150 ust. 1 lub 4, sporządza się za pierwsze półrocze roku obrotowego.

2. Sprawozdanie, o którym mowa w ust. 1, sporządza się według wzoru dla rocznego sprawozdania finansowego, zgodnie z ustawą o rachunkowości i obowiązującymi zasadami rachunkowości, z zastosowaniem zasad wyceny aktywów i pasywów oraz ustalania wyniku finansowego netto, określonych na dzień bilansowy.

3. Sprawozdanie, o którym mowa w ust. 1, sporządza się w sposób zapewniający porównywalność danych bieżącego półrocza roku obrotowego z danymi przedstawionymi za analogiczny okres poprzedniego roku obrotowego, z wyjątkiem bilansu, zestawienia zmian w kapitale (funduszu) własnym i rachunku przepływów pieniężnych, które sporządza się w sposób zapewniający porównywalność danych bieżącego półrocza roku obrotowego z danymi przedstawionymi za poprzedni rok obrotowy.

§ 154. Wstępne roczne sprawozdanie finansowe sporządza się w sposób zapewniający porównywalność danych bieżącego roku obrotowego z danymi przedstawionymi za poprzedni rok obrotowy.

§ 155. 1. Dom maklerski dołącza do rocznego sprawozdania finansowego opinię biegłego rewidenta o prawidłowości i rzetelności sprawozdania finansowego, raport z badania sprawozdania finansowego oraz sprawozdanie z działalności domu maklerskiego.

2. Biuro maklerskie dołącza do rocznego sprawozdania finansowego sprawozdanie z działalności biura maklerskiego oraz może dołączyć opinię biegłego rewidenta o prawidłowości i rzetelności sprawozdania finansowego, a także raport z badania sprawozdania finansowego.

3. Biuro maklerskie spełnia obowiązek dostarczenia sprawozdania z działalności, o którym mowa w ust. 2, jeżeli do rocznego sprawozdania finansowego biura maklerskiego jest dołączona część sprawozdania z działalności banku w roku obrotowym, która dotyczy działalności maklerskiej.

4. Roczne sprawozdanie finansowe sporządza się w sposób zapewniający porównywalność danych bieżącego roku obrotowego z danymi przedstawionymi za poprzedni rok obrotowy.

§ 156. 1. Do rocznego skonsolidowanego sprawozdania finansowego dołącza się sprawozdanie z działalności grupy kapitałowej, opinię biegłego rewidenta o prawidłowości i rzetelności skonsolidowanego sprawozdania finansowego oraz raport z badania skonsolidowanego sprawozdania finansowego.

2. Roczne skonsolidowane sprawozdanie finansowe sporządza się w sposób zapewniający porównywalność danych bieżącego roku obrotowego z danymi przedstawionymi za poprzedni rok obrotowy.

§ 157. 1. Dane zawarte w sprawozdaniu o skonsolidowanych wymogach kapitałowych przedstawia się zgodnie z załącznikiem nr 4 do rozporządzenia.

2. Sprawozdanie o skonsolidowanych wymogach kapitałowych sporządza się raz na 6 miesięcy, za pierwsze półrocze roku obrotowego i za cały rok obrotowy.

3. Sprawozdanie o skonsolidowanych wymogach kapitałowych sporządza się narastająco od początku roku obrotowego.

4. W przypadku zmiany zastosowanych metod wykazywania danych zawartych w sprawozdaniu o skonsolidowanych wymogach kapitałowych, sporządza się notę objaśniającą, w której należy przedstawić informacje zapewniające porównywalność danych.

5. Do sprawozdania o skonsolidowanych wymogach kapitałowych dołącza się szczegółową charakterystykę składu skonsolidowanego portfela handlowego, o którym mowa w § 12 ust. 6 pkt 2 lit. a rozporządzenia o wymogach kapitałowych, według stanu na dzień sporządzenia sprawozdania.

§ 158. 1. Zestawienie zaangażowań w skali całej grupy, która nie oblicza skonsolidowanych norm adekwatności kapitałowej na podstawie § 13 rozporządzenia o wymogach kapitałowych, powinno zawierać następujące informacje:

    1) nazwę (firmę) podmiotu, wobec którego powstało zaangażowanie;

    2) wartość i rodzaj zaangażowania wobec danego podmiotu z podziałem na zaangażowanie bilansowe i pozabilansowe.

2. Zestawieniem powinny być objęte podmioty, wobec których łączne zaangażowanie grupy kapitałowej przekracza 10% nadzorowanych kapitałów domu maklerskiego.

3. Zestawienie zaangażowań w skali całej grupy kapitałowej sporządza się raz na 6 miesięcy, za pierwsze i drugie półrocze roku obrotowego.

§ 159. 1. Sprawozdanie z dużych zaangażowań powinno zawierać następujące informacje:

    1) nazwę (firmę) podmiotu, wobec którego powstało duże zaangażowanie określone w § 3 załącznika nr 7 do rozporządzenia o wymogach kapitałowych;

    2) wartość i rodzaj dużego zaangażowania wobec danego podmiotu z podziałem na zaangażowanie bilansowe i pozabilansowe oraz z wyszczególnieniem zaangażowania zaliczonego do portfela handlowego i niehandlowego;

    3) datę powstania dużego zaangażowania;

    4) okres utrzymywania dużego zaangażowania w portfelach handlowym lub niehandlowym;

    5) poziom nadzorowanych kapitałów:

      a) domu maklerskiego lub biura maklerskiego w wielkości ustalonej, niezależnie od zakresu prowadzonej działalności, w sposób określony w § 1 ust. 3 załącznika nr 9 do rozporządzenia o wymogach kapitałowych, lub

      b) domu maklerskiego wchodzącego w skład grupy, która nie oblicza skonsolidowanych norm adekwatności kapitałowej na podstawie § 13 rozporządzenia o wymogach kapitałowych, w wielkości ustalonej, niezależnie od zakresu prowadzonej działalności, w sposób określony w § 6 załącznika nr 9 do rozporządzenia o wymogach kapitałowych, bez uwzględnienia wielkości kapitałów uzupełniających III kategorii.

2. Sprawozdanie z dużych zaangażowań sporządza się raz na 3 miesiące, za każdy kwartał roku obrotowego.

3. Dom maklerski należący do grupy, o której mowa w § 12 rozporządzenia o wymogach kapitałowych, przekazuje sprawozdanie zawierające informacje, o których mowa w ust. 1, w odniesieniu do sumy skonsolidowanych kapitałów podstawowych i uzupełniających II kategorii.

§ 160. 1. Dane zawarte w zestawieniu statystycznym przedstawia się zgodnie z załącznikiem nr 6 do rozporządzenia.

2. Część A Zestawienia statystycznego sporządza się raz na 3 miesiące, za każdy kwartał roku kalendarzowego.

3. Część B Zestawienia statystycznego sporządza się raz na 6 miesięcy, za pierwsze półrocze roku obrotowego i za cały rok obrotowy.

4. Zestawienie statystyczne sporządza się według stanu na koniec okresu sprawozdawczego, z wyjątkiem części B nr 6 Zestawienia odnoszącej się do kosztów delegacji zagranicznych oraz usług obcych, którą sporządza się narastająco od początku roku kalendarzowego.

5. Maklerskie instrumenty finansowe na rachunkach papierów wartościowych wykazywane w części A Zestawienia statystycznego wycenia się według zasad zawartych w odrębnych przepisach wydanych na podstawie art. 81 ust. 2 pkt 2 ustawy o rachunkowości.

§ 161. 1. Dane zawarte w informacji o wybranych danych finansowych przedstawia się zgodnie z załącznikiem nr 7 do rozporządzenia.

2. Informację o wybranych danych finansowych sporządza się raz na 6 miesięcy, za pierwsze półrocze roku obrotowego i za cały rok obrotowy.

3. Informację o wybranych danych finansowych sporządza się:

    1) w zakresie części A i B Informacji o wybranych danych finansowych - według stanu na koniec okresu sprawozdawczego;

    2) w zakresie części C Informacji o wybranych danych finansowych - narastająco od początku roku obrotowego.

§ 162. 1. Dom maklerski, bank prowadzący działalność maklerską w formie biura maklerskiego oraz zagraniczna firma inwestycyjna i zagraniczna osoba prawna, prowadzące na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej działalność maklerską w formie oddziału, są obowiązane dostarczać Komisji zestawienia kwartalne, dotyczące działalności, o której mowa w § 128 pkt 1.

2. Zestawienie, o którym mowa w ust. 1, obejmuje odrębnie dla każdego rodzaju instrumentów rynku niepublicznego:

    1) najwyższą i najniższą cenę zawartych transakcji wraz z ich wartością oraz daty ich zawarcia;

    2) ceny i daty zawarcia oraz wartości 5 transakcji o najwyższych wartościach;

    3) liczbę zawartych transakcji;

    4) sumę wartości wszystkich zawartych transakcji;

    5) wolumen obrotu (w sztukach).

§ 163. 1. Raport bieżący dostarcza się, z zastrzeżeniem ust. 2, w terminie 3 dni roboczych od wystąpienia zdarzenia lub powzięcia o nim informacji przez dom maklerski, biuro maklerskie oraz zagraniczną firmę inwestycyjną, zagraniczną osobę prawną, prowadzące na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej działalność maklerską, lub bank powierniczy.

2. W przypadkach, o których mowa w § 3 ust. 1 pkt 2, 4, 9, 11, 12, 30 i 41, § 56 ust. 1 pkt 2, 4, 7-10 i 22, § 93 pkt 2 i 5-8, § 110 ust. 1 pkt 2 i 4 oraz § 132 pkt 2 i 5-8, raport bieżący dostarcza się w terminie 24 godzin od wystąpienia zdarzenia lub powzięcia o nim informacji przez dom maklerski, biuro maklerskie oraz zagraniczną firmę inwestycyjną, zagraniczną osobę prawną, prowadzące na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej działalność maklerską, lub bank powierniczy. W przypadku, o którym mowa w § 3 ust. 1 pkt 35 i 36, § 56 ust. 1 pkt 26 i 27, § 110 ust. 1 pkt 11 i 12 oraz § 132 pkt 16, raport bieżący dostarcza się w formie zbiorczej za dany dzień, do końca dnia roboczego następującego po dniu, w którym zawarto transakcję. W przypadku, o którym mowa w § 3 ust. 1 pkt 36, § 56 ust. 1 pkt 27, § 110 ust. 1 pkt 12 oraz § 132 pkt 16, raport bieżący dostarcza się w formie zbiorczej za tydzień, do końca trzeciego dnia roboczego tygodnia następującego po tym tygodniu.

3. Raport bieżący, o którym mowa w § 3 ust. 1 pkt 53, § 56 ust. 1 pkt 36 oraz § 110 ust. 1 pkt 16, przekazywany jest w formie zbiorczej dla wszystkich transakcji do końca dnia, w którym zostały one zawarte.

4. Sprawozdanie, o którym mowa w § 149, dostarcza się w terminie 6 tygodni od zakończenia każdego półrocza roku kalendarzowego.

5. Sprawozdanie miesięczne dostarcza się w terminie 20 dni od dnia zakończenia okresu sprawozdawczego, którego dotyczy.

6. Sprawozdanie półroczne, o którym mowa w § 150 ust. 1 i 4, dostarcza się w terminie 6 tygodni od zakończenia pierwszego półrocza roku obrotowego.

7. Wstępne roczne sprawozdanie finansowe, z zastrzeżeniem ust. 9, dostarcza się nie później niż w terminie 3 miesięcy od dnia zakończenia roku obrotowego. W przypadku gdy w powyższym terminie sporządzono kilka wersji wstępnego rocznego sprawozdania finansowego, Komisji dostarcza się jego ostatnią wersję.

8. Roczne sprawozdanie finansowe wraz z dokumentami, o których mowa w § 155 ust. 1 i 2, dostarcza się niezwłocznie po zakończeniu badania sprawozdania finansowego przez biegłego rewidenta, nie później jednak niż 15 dni przed terminem zwyczajnego walnego zgromadzenia dokonującego zatwierdzenia sprawozdania finansowego domu maklerskiego lub banku prowadzącego działalność maklerską. W przypadku gdy opinia o badanym sprawozdaniu jest opinią z zastrzeżeniem, opinią negatywną lub biegły rewident odstąpił od wydania opinii, sprawozdanie dostarcza się niezwłocznie po zakończeniu badania sprawozdania finansowego.

9. Dostarczenie rocznego sprawozdania finansowego wraz z dokumentami, o których mowa w § 155 ust. 1 i 2, w terminie 3 miesięcy od dnia zakończenia roku obrotowego, zwalnia z obowiązku dostarczenia wstępnego rocznego sprawozdania finansowego.

10. Do rocznego skonsolidowanego sprawozdania finansowego stosuje się odpowiednio przepisy ust. 7.

11. Zestawienie, o którym mowa w § 162 ust. 1, dostarcza się w terminie do 20. dnia miesiąca następującego po kwartale objętym sprawozdaniem.

12. Sprawozdanie o skonsolidowanych wymogach kapitałowych dostarcza się w terminie 6 tygodni od zakończenia okresu objętego sprawozdaniem.

13. Zestawienie zaangażowań w skali całej grupy dostarcza się w terminie 6 tygodni od zakończenia półrocza roku obrotowego.

14. Sprawozdanie z dużych zaangażowań dostarcza się w terminie do 20. dnia miesiąca następującego po kwartale objętym sprawozdaniem.

15. Zestawienie statystyczne dostarcza się:

    1) w zakresie części A Zestawienia statystycznego - w terminie do 20. dnia miesiąca następującego po kwartale objętym zestawieniem;

    2) w zakresie części B Zestawienia statystycznego - w terminie 6 tygodni od zakończenia każdego półrocza roku obrotowego.

16. Informację o wybranych danych finansowych dostarcza się:

    1) za pierwsze półrocze roku obrotowego w terminie 6 tygodni od zakończenia półrocza roku obrotowego;

    2) za rok obrotowy w terminie 3 miesięcy od zakończenia roku obrotowego.

 
Wydawnictwo Podatkowe GOFIN
Szanowny Użytkowniku !
Prosimy o zapoznanie się z poniższymi informacjami oraz wyrażenie dobrowolnej zgody poprzez kliknięcie przycisku "Zgadzam się".
Pamiętaj, że zawsze możesz wycofać zgodę.

Serwis internetowy, z którego Pani/Pan korzysta używa plików cookies w celu:

  • niezbędnego zapewnienia prawidłowego działania Serwisów (utrzymania sesji),
  • realizacji funkcjonalności ułatwiających obsługę Serwisu,
  • dopasowania reklam w serwisach społecznościowych,
  • analizy statystyk ruchu i reklam w Serwisach,
  • zbierania i przetwarzania danych w celu wyświetlenia reklam produktów własnych i klientów reklamowych oraz do śledzenia użytkowników, kliknięć i konwersji wyświetlanych reklam.
Pliki cookies

Są to pliki instalowane w urządzeniach końcowych osób korzystających z Serwisu, w celu administrowania Serwisem, dostosowania treści Serwisu do preferencji użytkownika, utrzymania sesji użytkownika oraz dla celów statystycznych i targetowania reklamy (dostosowania treści reklamy do indywidualnych potrzeb użytkownika). Informujemy, że istnieje możliwość określenia przez użytkownika Serwisu warunków przechowywania lub uzyskiwania dostępu do informacji zawartych w plikach cookies za pomocą ustawień przeglądarki lub konfiguracji usługi. Szczegółowe informacje na ten temat dostępne są u producenta przeglądarki, u dostawcy usługi dostępu do internetu oraz w Polityce prywatności i plików cookies.

Administratorzy

Administratorem Pana/Pani danych osobowych w związku z korzystaniem z Serwisu internetowego i jego usług jest Wydawnictwo Podatkowe GOFIN sp. z o.o. Administratorem danych osobowych w plikach cookies w związku z wyświetleniem analizy statystyk i wyświetlaniem spersonalizowanych reklam są partnerzy Wydawnictwa Podatkowego GOFIN sp. z o.o., Google Inc, Facebook Inc.

Jakie ma Pani/Pan prawa w stosunku do swoich danych osobowych?

Wobec swoich danych mają Pan/Pani prawo do żądania dostępu do swoich danych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych, prawo do cofnięcia zgody.

Podstawy prawne przetwarzania Pani/Pana danych osobowych
  • Niezbędność przetwarzania danych w związku z wykonaniem umowy.

    Umowa w naszym przypadku oznacza akceptację regulaminu naszych usług. Jeśli zatem akceptuje Pani/Pan umowę na realizację danej usługi, to możemy przetwarzać Pani/Pana dane w zakresie niezbędnym do realizacji tej umowy.

  • Niezbędność przetwarzania danych w związku z prawnie uzasadnionym interesem administratora.

    Dotyczy sytuacji, gdy przetwarzanie danych jest uzasadnione z uwagi na usprawiedliwione potrzeby administratora, tj. dokonanie pomiarów statystycznych, ulepszania naszych usług, jak również prowadzenie marketingu i promocji własnych usług administratora.

  • Dobrowolna zgoda.

    Aby móc realizować cele:
    - zapamiętania Pani/Pana decyzji w Serwisach w zakresie korzystania z dostępnych opcjonalnie funkcjonalności,
    - analiz statystyk ruchu i reklam w Serwisach,
    - dopasowania reklam w serwisach społecznościowych,
    - wyświetlania spersonalizowanych reklam produktów własnych i klientów reklamowych oraz do śledzenia użytkowników, kliknięć i konwersji wyświetlanych reklam w związku z odwiedzaniem niniejszego Serwisu internetowego partnerzy Wydawnictwa Podatkowego Gofin sp. z o.o. muszą mieć możliwość przetwarzania Pani/Pana danych.

Potrzebna jest Nam Pani/Pana dobrowolna zgoda na zapisy w plikach cookies w celach realizacji powyższych celów.
W związku z powyższymi wyjaśnieniami prosimy o wyrażenie dobrowolnej zgody na zapisywanie informacji w plikach cookies przez kliknięcie przycisku „Zgadzam się” lub „Nie teraz” w przypadku braku zgody. Istnieje możliwość skorzystania z „ustawień zaawansowanych” plików cookies w celu określenia indywidualnych zgód na zapis wybranych plików cookies realizujących wybrane cele.
Wydawnictwo Podatkowe GOFIN sp. z o.o., ul. Owocowa 8, 66-400 Gorzów Wlkp., tel. 95 720 85 40, faks 95 720 85 60